KAKAOVÉ BÔBY sušené (nepražené) / THEOBROMA CACAO - pravá 100%-ná čokoláda

 • Theobroma cacao

  Zdravotné výhody

  Pôsobí ako mierne antidepresívum, antioxidanty chránia bunky proti oxidačnému stresu, znižujú riziko vzniku rakoviny, regulujú hladinu cholesterolu v krvi a podporujú kardiovaskulárny systém.
 • Theobroma cacao

  Výživové výhody

  Sušené kakaové bôby majú vysokú kalorickú hodnotu až 2500 kJ/600 kcal na 100 g, vzácne nenasýtené mastné kyseliny až 25 g na 100 g, neobsahujú lepok a cholesterol a preto by mohli byť alternatívou i pre celiatikov.
 • Theobroma cacao

  Zloženie

  Výživový doplnok pre vodičov na dlhých cestách, prípadne iné profesie s vysokými nárokmi na dlhodobé sústredenie, na priebežné doplnenie energie a udržanie stavu bdelosti.
uvodKakaové bôby pochádzajú z plodov (orechov) Kakaovníka obyčajného (Theobroma cacao) , ktorý bol pôvodne známy už Aztékmi ako „pokrm bohov“. Jeho pôvod je uvádzaný v strednej a južnej Amerike , ale prakticky od dávneho obdobia sú sušené kakaové bôby súčasťou stravy v strednej Afrike južne a severne od rovníka až po piatu rovnobežku.

Z dôvodu vysokej intenzity slnečného žiarenia majú kakaové bôby a tiež káva  výnimočnú chuť, kvalitu a tiež vysoký obsah prírodných látok. Výnimočná kvalita je dosahovaná v južnej oblasti Kamerunu (Afriky).

Po zistení výhod a zdravotných benefitov z konzumácie kakaových bôbov sa výrazne rozšírila skupina konzumentov tejto novoobjavenej  prírodnej potraviny . V sušených kakaových bôboch(nepražených) bolo zistených viac ako 270 zdraviu prospešných zlúčenín a látok, ako vitamíny, minerály, polyfenoly, polysacharidy.

Liečiteľská funkcia

Zdravotné výhody

Sušené kakaové bôby majú niekoľko významných zdravotných výhod, nakoľko sušením pôvodné látky a zlúčeniny zostávajú zachované. Pri ich konzumácii môžu účinne pôsobiť ako mierne antidepresívum nakoľko obsahujú serotonín a fenyletylamín (PEA).

Obsah ďalších zlúčenín a látok zo skupiny antioxidantov  chránia bunky proti oxidačnému stresu. Pričom znižujú riziko vzniku niekoľkých druhov rakoviny a môžu správne regulovať hladinu cholesterolu v krvi  a podporovať kardiovaskulárny systém.

kakaoPolyfenoly môžu prispieť ku dobrej kondícii srdca, pôsobiť pozitívne na znižovanie krvného tlaku. Minerálne látky ktoré sa nachádzajú kakaových bôboch, ako horčík, železo, draslík znižujú riziko vzniku krvných zrazenín a riziko infarktu.

Boli dokázané i ďalšie významné zlúčeniny a látky ako anandamid, serotonín, dopamín, kumarín, asparagináza, ergosterol, sitosterol, chatenín, resveratrol, procianidín, a epikatechín, ktorý môže podľa posledných výskumov priaznivo pôsobiť proti vzniku cukrovky, srdcových ochorení a infarktu.

Inhibítory monoaminooxidázy (MAO inhibítory ) obsiahnuté v sušených kakaových bôboch umožňujú udržiavať neurotransmiteri v krvi a orgánoch dospelých ľudí podobne ako je to u detí a tým spomaliť proces starnutia alebo ho udržiavať v požadovanom tempe.

Garancia najvyššej kvality a výbornej ceny
celý cyklus od pestovania, zberu, cez spracovanie,
až po odoslanie k Vám domov je v našich rukách
Liečiteľská funkcia

Výživové výhody

Sušené kakaové bôby majú  pomerne značnú kalorickú hodnotu až 2500 kJ/600 kcal na 100 g, vzácne nenasýtené mastné kyseliny až 25 g na 100 g, neobsahujú lepok a cholesterol a preto by mohli byť alternatívou i pre celiatikov.

Z dôvodov zloženia a obsahu zlúčenín a látok by kakaové bôby mohli byť dobrým výživovým doplnkom pre profesionálnych a iných vodičov na dlhých cestách, pilotov pri dlhých letoch, prípadne iné profesie s vysokými nárokmi na dlhodobé sústredenie, na priebežné doplnenie energie a udržanie stavu bdelosti.

Moringa
Moringa Oleifera
Baobab
Adansonia digitata
Mucuna
Mucuna pruriens
Kinkeliba
Combretum micranthum
Graviola
Annona muricata
Sorghum
Sorghum bicolor
moringa baobab mucuna kinkeliba graviola sorghum
Znižuje cholesterol,
pomáha pri cukrovke
Unikátny antioxidant
a množstvo vitamínu C
Chudnutie, svalstvo
a zdravá myseľ
Choroby pečene,
chudnutie, metabolizmus
Zázračný zabijak
rakovinových buniek
Významná bezlepková
obilnina
Copyright © 2013 - 2019 ~ Všetky práva vyhradené.
zdravie